Historia Mathieu

Mathieu

  • Księgowy
  • Od kwietnia 2016
  • Roubaix
  • FFBC Lille 2

Czy możesz krótko podsumować swoje doświadczenie oraz rolę w firmie OVH?

Jestem na studiach magisterskich z rachunkowości i audytu na wydziale finansów, bankowości i rachunkowości Uniwersytetu w Lille. Zacząłem pracować w OVH w kwietniu 2016 r. jako stażysta. Następnie kontynuowałem swoją karierę w ramach umowy przyuczenia do zawodu. W obecnej chwili zajmuję się rachunkowością całego sektora grupy, dzięki czemu zdobywam ogólną wizję w tym zakresie. Odpowiadam również za inne zadania, takie jak uzgodnienia kont czy wysyłanie przypomnień do dostawców i wkrótce będę odpowiedzialny za inne struktury OVH.

Czy powierzone zadania spełniają Twoje oczekiwania?

Całkowicie. Dzięki przejęciu księgowości od A do Z poznałem dogłębnie wszystkie działania i procesy związane z moją dziedziną. Zawsze mogę liczyć na moją przełożoną, która odpowiada na wszystkie pytania i udziela cennych wskazówek.

Co Cię najbardziej zaskoczyło podczas Twojej pracy w firmie OVH?

Spotkanie z Henrykiem Klabą, jednym z założycieli OVH, podczas mojego tygodnia integracyjnego Jego sposób przyjmowania nowych pracowników bardzo mnie poruszył. Uwielbiam panującą w firmie atmosferę rodzinną, zwracanie się na „ty” oraz wszystkie działania mające na celu stworzenie przyjemnego środowiska pracy. Nie zapominając o wsparciu ze strony menedżerów, zawsze dyspozycyjnych i gotowych nieść pomoc swoim zespołom.

Czego nauczyłeś się pracując w OVH?

Z punktu widzenia technicznego, zaczynałem praktycznie od zera, a teraz bardzo dobrze znam procesy związane z planami rachunkowości. Jeśli chodzi o kwestie bardziej osobiste, biorąc pod uwagę fakt, że z natury jestem nieśmiały, praca w otwartych przestrzeniach pozwoliła mi bardziej się otworzyć, podejmować inicjatywę i nawiązywać kontakty ze współpracownikami.

Czy polecasz firmę OVH swoim kolegom ze szkoły?

Tak, bez zastanowienia! W OVH uczymy się naprawdę dużo i mamy mnóstwo możliwości, aby się rozwijać.

W jaki sposób polityka well-being wpływa na Twoją codzienność w OVH?Jakie jej aspekty lubisz najbardziej?

Lubię siłownię, usługi concierge, pokoje wypoczynkowe, gorące napoje oferowane bez ograniczeń. Wszystko to sprawia, że ma się ochotę pracować. Nikt nie przychodzi do biura ze spuszczoną głową! Bardzo chciałbym pozostać w OVH po zakończeniu stażu.

Inne referencje